Yedi Samuray Film izle

0 yorum yapıldı. Bu film Genel, Aksiyon, Türler, Kategoriler, Dram, Yıllara Göre, Türkçe Dublaj Filmler, Editör Seçimi, IMDb Top100, Macera, 1994 Öncesi Filmleri, kategorilerine ekli.
Zor zamanlara düşen usta bir samuray, bir köyün haydutlardan korunma talebine cevap verir. Kendisine yardım etmek için 6 tane daha samuray toplar ve şehir halkına kendilerini nasıl savunacaklarını öğretirler ve samuray'a günde üç küçük yemek ikram eder. 40 haydut köye saldırdığında film devasa bir savaşla sonuçlanacak. Donald Richie, bunun Kurosawa'nın en iyi filmi olduğunu düşünüyor ve şimdiye kadar yapılmış en iyi Japon filmi olmasını önerdi. Bu, sıradan görüntüleme ve dikkatli görüntüleme ile zamanla tekrarlanan görüntüleme ve görüntüleme ödüllerini içeren bir filmdir. Bu her zaman aldığınız zaman size harika bir kitap gibi gelmiyor mu? Sanırım bu, büyüklüğün tanımıdır. Bu büyüklük nasıl başarıldı? (Bu retorik bir soru değil, bu filmin anlamı nasıl yarattığını gerçekten şaşırtıyor ... bu film, milliyet, dil ve kültürün tüm sınırlarını kesip, bunu görenler için anlamlı bir kişisel deneyim haline geliyor). Bu büyüklük yaratma bir gizem olabilir, ancak filmin mükemmellikteki bazı özelliklerine işaret edebiliriz. Sanatsal başarı: Müzik, sinematografi, kapsamlı tasarım, editör ve hareketli bir hikayenin icra edilmesindeki oyunculuk, tamamen kişisel bir seviyede olan bizim dünyamızı yaratmak için hazırlanıyor. Daha sonraki filmleri ve film yapımcılarını etkileyen bir film. Anlatıya ulaşma: Bir samurayın varlığının "hayatta bir gün" belgeselinde başlayan Kurosawa'nın özgün bir konseptine dayanan Kurosawa, bu düşünceyi bir köyü kurtaran samuray filminin nefes kesici bir filmi haline getirdi. Bu basit ama karmaşıklıkla incelikli insan öyküsü, bizi tarihsel bir çerçevede farklı sosyal sınıflara dahil ediyor. Bireysel köylüleri ve samurayları tanırız ve onlarla ilgili önemli şeyler, motivasyonları, umutları ve korkularını bildiğimizi hissediyoruz. Oyuncuların başarıları: Seveceğiniz karakterler, hayatınızda olması gereken insanlar: Kyuzo, Heihachi ve şaşkın Bokuzen Hidari karakterleri şaşkın bir köylü ..! Samuray'ın lideri olan Takeshi Shimura Gambei, bilgeliğin somutlaşmış hali ve fırtınada sakin. Ve, Toshiro Mifune'nin yıldız gücüne sahip olduğunu söylemek, öğlen güneşinin biraz sıcaklık tuttuğunu söylemek gibidir.
Film Türü :Aksiyon, Dram, Macera Oyuncular :Toshirô Mifune, Takashi Shimura, Keiko Tsushima Yapım Yılı :1954 Yönetmen :Akira Kurosawa Süresi :207 dakika Orijinal Adı :Seven Samurai Senarist :Shinobu Hashimoto Ülke :Japonya

Fragman

Tek Parça

Yorumlar

Filmlere yorum yaparken lütfen imla kurallarına dikkat edin.
Yorum yapın

Film için yapılan yorumlar
Bu film için henüz bir yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen olmak istermisin?