Matrix film izle

0 yorum yapıldı. Bu film Genel, 1995 Filmleri, Aksiyon, Türler, Kategoriler, Bilim Kurgu, Yıllara Göre, Türkçe Dublaj Filmler, Gizem, Editör Seçimi, IMDb Top100, kategorilerine ekli.
Matrix film izle; Thomas A. Anderson iki hayat yaşayan bir adamdır. Gün itibariyle o ortalama bir bilgisayar programcısı ve gece Neo olarak bilinen bir hacker. Neo her zaman gerçekliğini sorgulamıştır, ancak gerçek, onun hayal gücünün çok ötesinde bir şeydir. Neo, hükümet tarafından terörist ilan edilen efsanevi bir bilgisayar korsanı olan Morpheus'la temas kurduğunda kendini polisin hedefi buluyor. Morpheus, Neo'yu gerçek dünyaya, insanlığın çoğunun insan vücudundaki ısı ve elektrokimyasal enerjiden uzakta yaşayan ve zihinlerini Matrix olarak bilinen yapay bir gerçeklik içinde hapse attığı bir ırk makinesi tarafından yakalanan perişan çoraklığı uyandırır. Makinelere karşı isyan eden Neo, Matrix'e geri dönmeli ve ajanlarla yüzleşmelidir: Neo'yu ve tüm insan ayaklanmasını boşa harcamaya adamış süper güçlü bilgisayar programları.
Gösterim tarihi: 03 Eylül 1999 IMDB puanı: 8.7/10 Yapım: 1999 Oyuncular: Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving, Keanu Reeves, Laurence Fishburne Tür: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gizem Senaryo: Lana Wachowski, Lilly Wachowski Yönetmen: Lana Wachowski, Lilly Wachowski Orijinal İsim: The Matrix

Fragman

Tek Parça

Yorumlar

Filmlere yorum yaparken lütfen imla kurallarına dikkat edin.
Yorum yapın

Film için yapılan yorumlar
Bu film için henüz bir yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen olmak istermisin?